.
В случае предоставления в аренду квартиры или другого жилого или нежилого помещения арендодатель должен уплатить налог в бюджет.

В случае предоставления в аренду квартиры или другого жилого или нежилого помещения арендодатель должен уплатить налог в бюджет.

mlp / 13.02.2020

Головне управління ДПС у Миколаївській області інформує платників податків, що у разі укладення договору оренди нерухомого майна між фізичними особами, які не є суб'єктами господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету, є платник податку - орендодавець.

Такий орендодавець має самостійно нарахувати та сплатити податок до бюджету в строки, встановлені для квартального звітного періоду, тобто, протягом 40 календарних днів, після останнього дня звітного кварталу. Суми отриманого доходу, сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року орендодавець відображає у річній податковій декларації про майновий стан і доходи та подає її до контролюючого органу за місцем реєстрації (податкової адреси) до 1 травня року, наступного за звітним.

Якщо договір оренди об'єктів нерухомості посвідчувався нотаріально, нотаріус зобов'язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку-орендодавця. Форма Повідомлення про нотаріальне посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1242 «Про затвердження зразка повідомлення про нотаріальне посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості». За порушення порядку або строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку та строків подання податкової звітності.

Звертаємо увагу, що суб'єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов'язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтери), зобов'язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Форму інформації затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.05.2017 №497. За порушення порядку та строків подання зазначеної інформації рієлтер несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку та строків подання податкової звітності.

18.09.2020
Схема с ОСМД: как застройщики получают контроль над тарифами и общей собственностью жильцов многоэтажки.
18.09.2020
Сравнили цены на квартиры в городах Украины: где дороже всего.
18.09.2020
Налоговая сможет списывать долги со счетов предпринимателей без решения суда.
18.09.2020
Первый в мире: туннель Маска для самоуправляемых авто открывается в Лас-Вегасе.
18.09.2020
Рада запретила депутатам иметь в подчинении близких лиц.
18.09.2020
По состоянию на 10:00 18 сентября в Николаевской области выявлено 44 новых случая COVID-19.
18.09.2020
Субсидия по-новому: газ посчитают дешевле реальных цен, разницу придется доплачивать со своего кармана.
18.09.2020
В Украине за сутки зафиксировано 3228 новых случаев COVID-19, всего лабораторно подтверждено 169 472 случая.
17.09.2020
Киев – лидер по коррупции в строительстве, а реформа ГАСИ пошла на пользу: исследование.
17.09.2020
Городской совет выделил еще 12,5 млн.грн. на борьбу с коронавирусом.
| | | | - | | | | | |